İSTANBUL DOSTLUK DERNEĞİ ÜYELERİ AHDE VEFA GÜNÜNDE BİR ARAYA GELMİŞLERDİR ...
‘Hain darbe girişimini lanetliyoruz’

İstanbul Dostluk Derneği, yayınladığı bir bildiriyle TSK içinde yuvalanmış bir Fethullahçı Terör Örgütü mensubu cuntacı tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini kınadı. 

İstanbul Dostluk Derneği’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’de 15 Temmuz gecesi TSK içine yuvalanmış bir grup Fethullahçı Terör Örgütü mensubu cuntacı tarafından aziz milletimize, vatanımıza, devletimize, milli iradenin temsilcisi olan Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Hükümetimize yönelik olarak alçakça ve hain bir darbe teşebbüsünde bulunulmuştur. 

Vatanı savunmak için kendilerine emanet edilen tanklar, uçaklar, helikopterler ve silahlarla milletimize doğrultan bu vatan hainleri onlarca insanımızın şehit olmasına, yüzlercesinin yaralanmasına neden olmuştur. Tanklara, uçaklara, helikopterlere ve silahlara göğsünü siper eden aziz milletimiz, vatanına sahip çıkmıştır. Dünya tarihinde eşi ve benzeri görülmemiş bir şekilde kıyama duran aziz milletimiz ve canı pahasına vatan hainlerine karşı mücadele eden başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, emniyet mensuplarımız ve TSK’nın şerefli temsilcileri sayesinde bu hain darbe girişimi başarılı olamamıştır. 

Tarihi boyunca türlü kahramanlıklar sergileyen aziz milletimiz, 15 Temmuz darbe girişimi gösterdiği destansı mücadele ile tüm dünya halklarına örnek teşkil etmiştir. Aziz milletimiz bu mücadelesiyle güzel ülkemizi kan gölüne çevirmek isteyen vatan hainlerini olduğu kadar, onların iplerini tutarak Yeni Türkiye’nin ortaya çıkmasını engellemek isteyen harici düşmanlarımıza da en güzel cevabı vermiştir. 

Unutulmamalıdır ki, Türkiye’de yönetimin tek sahibi Milli İradedir. Milli İradeye ve demokrasimize vurulmak istenen her darbe ilelebet sonuçsuz kalmaya mahkumdur. 

Ülkemizin ve milletimizin birliği ve bütünlüğünün bozulmaya çalışılmasını, Milli İradenin hiç sayılarak zorla ve şiddetle çiğnenmesini kabul etmiyor, bu hain darbe girişimini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. 

İnsanımıza büyük acılar yaşatan bu hain darbe girişimini gerçekleştiren soysuz vatan hainlerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyor ve diliyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, darbe girişimine meydanları doldurarak karşı koyan aziz milletimize, geleceğimiz için gözünü kırpmadan canını veren sivil vatandaş, asker, emniyet mensubu tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı diliyoruz.”

İlgili Resimler

Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Üye değilseniz üye olun!