İSTANBUL DOSTLUK DERNEĞİ ÜYELERİ AHDE VEFA GÜNÜNDE BİR ARAYA GELMİŞLERDİR ...
Cumhurbaşkanımız, İftar Programımızı Onurlandırdı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dostluk Derneğimizin iftar programına katılarak onurlandırdı.

Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen iftar programına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İDD Genel Başkanı Ahmet Aluç ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

İftar programında açılış konuşmasını İDD Genel Başkanı Ahmet Aluç gerçekleştirerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a programı onurlandırdığı için teşekkürlerini iletti. Başkan Ahmet Aluç, misafirlere de hoşgeldiniz diyerek teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik eleştirileri yapan çevrelere şöyle hitap etti: “Açıkçası muhalefet partilerinin bu konudaki eleştirilerini ciddiye almıyorum. Bütün bu eleştiriler akla, analize dayalı olarak yapılmıyor. Bunlara eleştiri de denilmez. Ancak benim asıl üzüldüğüm hiç yakıştıramadığımız bazı çevrelerin de aynı konuya katılmasıdır. Bizim eğildiğimizi, büküldüğümüzü, iddialarımızdan, davamızdan vazgeçtiğimizi düşünenler varsa bu bize yapılmış çok büyük bir iftiradır. Tayyip Erdoğan 40 yıl önce nasıl mücadele ediyor nasıl hissediyorsa bu günde aynı şekilde mücadele ediyor” dedi.

Amacının gök kubbede hoş bir sada bırakmak olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

"Bu ülke, sadece bizim, sizin, 79 milyonun ülkesi değildir. Yüzlerce milyon mazlumun, mağdurun, garibin gözü de gönlü de inanın bu ülkeye dönmüş durumdadır. Kendi geleceklerini bizim geleceğimizle eş tutan bu insanları, hayal kırıklığına uğratamayız. Sorumluluğumuz büyük. Biz de önümüzdeki şartlar ve imkanlar çerçevesinde, bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz. Değerli kardeşlerim, makam, mevki, mal, mülk bunların hepsi geçicidir. Asıl olan hep söylediğim gibi, bu kubbede hoş bir sada bırakmaktır."

Konuşmaların ardından Başkan Ahmet Aluç tarafından Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a hediye takdimi yapıldı ve toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. 

İlgili Resimler

Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Üye değilseniz üye olun!