İSTANBUL DOSTLUK DERNEĞİ ÜYELERİ AHDE VEFA GÜNÜNDE BİR ARAYA GELMİŞLERDİR ...
Milli Görüş’ün ulu çınarları bir arada

 

Milli Görüş’ün ulu çınarları bir arada
 
Milli Görüş’ün çınarlarını unutmayan İstanbul Dostluk Derneğimiz, 27 Mayıs 2013 Pazartesi günü Küçükçekmece Nikah Sarayı'nda, Ahde Vefa ve Dostluk Gecesi düzenledi. Ali Güner’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program derneğimizin tanıtım sinevizyon filmi ile devam etti.
 
İstanbul Dostluk Derneğimiz tarafından ilki düzenlenen vefa programında Milli Görüş’ün ulu çınarlarından Recai Kutan, Necati Molder, Şerafettin Töbü, Zeki Çamlı, Osman Nuri Önügören,  Kahraman Emmioğlu, Şule Yüksel Şenler ve Süleyman Arif Emre’yi, vefa gösterilecek isimler olarak seçti. Şule Yüksel Şenler ve Süleyman Arif Emre sağlık sorunları nedeniyle geceye iştirak edemediler.
 
Derneğimiz, geçmişte birlikte inançların kendilerine yüklediği sorumlulukları yerine getirmeye çalışan fedakâr insanları böylesine duygu dolu bir programla bir araya getirdi. Bu buluşma vesilesiyle hatırasıyla dahi kederlerimizi unuttuğumuz eski dostların paylaşmak istedikleri acı ve tatlı günlerini yâd etmelerine vesile oldu.
 
Ahde vefalı olmanın gereğini hep beraber icra edelim
Genel Başkanımız Ahmet Aluç, salonda bulunan Milli Görüş’ün ulu çınarlarına atfen, “Ne mutlu gençken gençliğinin kıymetini bilen, yaşlıyken yaşlılığının nimetlerinden faydalanıp, bizlere örnek olup yol gösteren ulu çınarlarımıza” dedi. “Hayatlarının en güzel yıllarını aynı ideal ve aynı hedef için harcamış, geçen yıllara rağmen birlik ve beraberliklerinden hiçbir şey kaybetmemiş ölçülerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum” diye konuşan Aluç, “Bizim de bu birlik ve beraberliği muhafaza edip genç nesillere taşıyabilmemiz için en azından ulu çınarlarımızdan aldığımız bayrağı devam ettirmek zorundayız” dedi.

Aluç, “Bu ulu çınarlarımız, bizlere devretmiş olduğu bu davayı geçmişte cesaretin toprağa gömüldüğü üzerine dağların yığıldığı bir yerden getirdiler. Dolayısıyla ulu çınarlarımızı mahcup etmemek ve bu davayı gelecek nesillere aktarmak durumundayız” diye konuştu. İnsanlarımızı tehdit eden güven bunalımı ve yalnızlık duygusunun ancak insan sevgisi ve kardeşlik sayesinde aşılabileceğine dikkat çeken Aluç, “Bugün, bunalımlara baktığımız zaman hangi sorunlardan kaynaklandığı müşahede edebiliyoruz. Ben bu birlik ve beraberlik timsali yaşlılarımızın ellerini öpmeyeyim de ne yapayım” diye konuştu.
 
“BURADA BİRLİK, BERABERLİK, DOSTLUK VE VAHDET VAR”
Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ise, “Bu salonda Dostluk Derneği’nin manevi ikliminde yetişmiş olan ulu çınarların atmış olduğu temeller ve yapı taşları var. O yapı taşları üzerine kurulmuş kubbeler var. Ve burada birlik, beraberlik, dostluk ve vahdet var. Bugün burada sizleri ağırlamak benim için şereftir” dedi.

Milli Görüş’ün ulu çınarları yaşadıkları anıları ve deneyimleri, salonu dolduran izleyiciler ile paylaşırken, programın moderatörlüğünü yazar Ekrem Kızıltaş yaptı.
 
Ebediyete kadar Milli Görüş
Milli Görüşü anlatan Sinevizyon gösterisinde ise Milli Görüş’ün Hazreti Adem’den itibaren Hak ve batıl mücadelesinin başlangıcından itibaren tanımlandı. Filmde Milli Görüş davasına hizmet edenlerin hayatlarından kesitler sunulurken, merhum Hocamız Prof.Dr.Necmettin Erbakan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Prof.Dr.Numan Kurtulmuş'un birlikte görüntüleri verildi. 
 Günümüze kadar devam eden mücadelenin yansıtıldığı sinevizyon gösterisi Milli Görüşün Ebediyete kadar süreceği mesajıyla sona erdi.
 
KUTAN: BUGÜNKÜ GAP’IN TEMELLERİNİ ATTIK
Saadet Partisi eski Genel Başkanlarından Recai Kutan, “Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde çalışırken, Güneydoğu Anadolu’yu at ve eşek sırtında, çoğu kez yayan yürüyerek bugünkü GAP’ın temellerini attık. Bölge insanını çok iyi tanıyorum. Barış süreci, inşallah hayırlara vesile olacak. Çünkü bölge insanı, ülkemizin en samimi dindar insanları. Bu geceyi tertipleyen İstanbul Dostluk Derneği’ne, Başkanı Ahmet Aluç’a ve ev sahipliği yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’a teşekkür ediyorum. Bizleri 30, 20,10 senedir görüşemediğimiz dostlarımızla bir araya getirdiler. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.


EMMİOĞLU: SANAYİLEŞMEYİ ECEVİT ENGELLEDİ
FP eski Gaziantep Milletvekili Kahraman Emmioğlu ise, “Erbakan Hocam Ecevit’le koalisyon kurmuştu. Beni ve Fehim Adak’ı çağırdı. Koşarak gittik. “Türkiye’nin sanayileşmesi için plan ve proje yapacaksınız” dedi. Başbakanlık Personel Genel Müdürlüğüne gittik. Ecevit kesin talimat vermiş: “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yeni personel talebi gelirse, sakın kabul etmeyin” Hocam’a anlattık. O da üzüldü. Bizi Teşvik ve Planlama Daire Başkanlığı’na getirdi. Türkiye’nin sanayileşmesini engelleyenlerden birisi Ecevit’tir. Mahşerde iki elim yakasında olacak” diye konuştu.

ÖNÜGÖREN’DEN BİR HATIRA
Milli Selamet Partisi’nin (MSP) kurucularından işadamı Osman Nuri Önügören de, Necmettin Erbakan’la yaşadıklarını anlattı. Önügören, “Ford Taunus arabayı yeni almışım. Kilometre saatinde limit 170 km. Erbakan Hocam gece saat: 23.30’da Ankara’dan telefon etti: ‘Osman Nuri, sabah saat: 06.30’da bizim evin önünde ol’ dedi, ‘Emredersiniz Hocam’ dedim ve yola çıktım. Dediği saatte evinin önündeydim Hocam valiziyle indi ve arabaya bindi. Son sürat Konya’ya gidiyoruz. İbre 170’ten aşağı düşmüyor. Hocam, ‘Osman Nuri, senin arabanın km saati mi bozuk?’ dedi, ‘Hayır hocam, arabayı daha yeni aldım’ dedim. Hocam, ‘Saatte 30 km yavaş gidiyorsun’ dedi. Konya’da bir konferans, 3 mitingde konuştu Hocam. 30 köy dolaştık. Sonra Karabük’e yola çıktık. Salon toplantısı yaptık. 2 saat de orada konuştu. Sabah namazını Ankara’da kıldık. Bir yattım, yatsıya kadar uyumuşum” dedi.
MN ve MSP’nin kurucuları arasında yer alan Zeki Çamlı ise, Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Şadoğlu’yla ilgili bir hatırasını katılımcılarla paylaştı.

ŞÜKRAN PLAKETLERİ
Dernek Başkanı Ahmet Aluç Saadet Partisi eski Genel Başkanı Recai Kutan’a, Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu Osman Nuri Önügören’e, Ali Rıza Demircan Şerafettin Töbü’ye, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu Necati Molder’e, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer Zeki Çamlı’ya, Kültür eski Bakanı İsmail Kahraman Kahraman Emmioğlu’na şükran plaketi verdiler.

İlgili Resimler

Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Üye değilseniz üye olun!