İSTANBUL DOSTLUK DERNEĞİ ÜYELERİ AHDE VEFA GÜNÜNDE BİR ARAYA GELMİŞLERDİR ...
İDD eski dostları Esenler’de buluşturdu

İDD’nin, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun evsahipliğinde, 24 Aralık Pazartesi günü düzenlediği yemekli programa Refah Partisi döneminde İstanbul Avrupa Yakası teşkilatlarında ilçe başkanı ve ilçe yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmış isimler katıldı. Eski dostları biraraya getirmeyi amaçlayan ve İDD’nin elinde bulunan listelerin güncellenmesi için düzenlenen programa Başkan M. Tevfik Göksu’nun yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak,  İDD Genel Başkanı Ahmet Aluç, İDD Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, İDD Yönetim Kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

Programda ilk konuşmayı evsahipliğini üstlenen Başkan Tevfik Göksu yaptı. Başkan Göksu, yaptığı konuşmada, “İDD, bu hareketin hafızasını kayıt altına almalı. İDD bunu yapmalı ve biz de hep birlikte buna destek vermeliyiz. Şu masanın etrafında olanlar zor zamanların kardeşliğini yaşadı. Bu kardeşliği hiçbir nimet ve ganimet bozamaz” dedi.


Programda daha sonra söz alan İDD Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç ise eski dostları biraraya getirmelerinin amaçlarına değindi. İsmail Hakkı Turunç, şunları söyledi:

 

“Biz istiyoruz ki, hareketimizin bir hafıza kaydı olsun. Geçmişte kader birliği yaptığımız arkadaşlarımızın sıkıntılarını gidermek, hiç olmazsa selamlaşmak için biraraya gelmek istiyoruz. Hiç olmazsa Erbakan Hoca düzenlediğimiz hatim merasimlerinde ya da Ramazan’dan Ramazan’a düzenlediğimiz iftar programlarında görüşmek istiyoruz. Kardeşlik hukukunu devamını sağlamamız, bunun da ötesinde bu hukuku zedeleyecek şeylerden uzak durmamız lazım. Bu birlikteliğimizin daha ileri noktalara taşınmasını arzu ediyoruz. Bunun için de geçmişte ilçe yönetimlerinde görev almış arkadaşlarımızın listelerini güncellemek istiyoruz. Siyasetin Asrı Saadet’i denilebilecek bir dönemde birlikte siyaset yaptığımız bu arkadaşlarımızı aramıza çağırmamazlık etmeyelim.”

İDD Genel Başkanı Ahmet Aluç ise derneğin tek amacının öldükten sonra yaşamak olduğunu ifade etti. Başkan Aluç, “Bize düşen bir görev var. Geçmişle gelecek arasında köprü olmak. Aksi fikirlerin olduğu karışık bir ortamda bereket olmaz. İşte bu birlikteliğimizi sağlayarak, bu bereketle bir arada olalım. Ayrılıklardan uzak olmak için bu derneği kurduk” diye konuştu.

 

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak ise bir kurumsal hafızanın olmasının çok güzel olduğunu söyleyerek, “Siz büyüklerimizin arasında olmak çok güzel. Sizlerden çok şey öğrendik, hala da öğreniyoruz” dedi.

Programda; Umut Özkan, Arif Calban, Salih Güzel de birer konuşma yaparak, dilek ve temennilerini dile getirdi.

İlgili Resimler

Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Üye değilseniz üye olun!